Астрономи зафіксували дивний сигнал з космосу

Поділитися
Астрономи зафіксували дивний сигнал з космосу Астрономи виявили незвичайний новий зірковий об'єкт © Nature Astronomy
Ймовірно, вчені мають справу з новим класом зіркових об'єктів.

Вчені з Університету Сіднея зафіксували незвичайні радіосигнали, що походять від нейтронної зірки. За словами дослідників, їхнє відкриття може повністю змінити уявлення про ці унікальні зіркові системи, повідомляє Science alert.

Вчені зробили відкриття під час спостережень за областю Vela-X 1 у Чумацькому Шляху, що знаходиться на відстані близько 1300 світлових років від Землі. Дослідники помітили дивний спалах і «імпульс», який тривав лише 300 мілісекунд.

«Спалах мав деякі характеристики радіовипромінюючої нейтронної зірки. Але це не було схожим на те, що ми бачили раніше», - розповіла провідний автор дослідження Маніша Калеб.

Заінтриговані новим відкриттям дослідники переглянули старі дані спостережень за цим регіоном у пошуках інших подібних імпульсів. В результаті вони виявили кілька подібних подій, які раніше були пропущені системою. Аналіз показав, що такі імпульси з'являються кожні 76 секунд, хоча більшість імпульсів нейтронних зірок проходять протягом декількох секунд або навіть мілісекунд.

Подальші спостереження за об'єктом PSR J0941-4046 показали, що він має ознаки пульсара або навіть магнетара. Пульсари – це надзвичайно щільні останки гігантських зірок, які зазвичай випромінюють радіохвилі з обох полюсів. Під час обертання таких об'єктів імпульси можна виміряти на Землі, що трохи нагадує сигнал, який посилає маяк.

Найдовший відомий сьогодні цикл обертання пульсара тривав 23,5 секунди. А це означає, що вчені могли відкрити абсолютно новий клас об'єктів радіовипромінювання.

Дослідники змогли з неймовірною точністю ідентифікувати положення об'єкта у космосі. Після цього вони провели додаткові спостереження у пошуках джерела імпульсів.

За словами вчених, PSR J0941-4046 є своєрідною радіовипромінюючою галактичною нейтронною зіркою, яка обертається надзвичайно повільно в порівнянні з іншими пульсарами. Частота імпульсів пульсарів стала, наступні спостереження дозволили дослідникам передбачити час приходу кожного імпульсу з точністю до 100-мільйонної частки секунди.

Крім несподіваної частоти імпульсу, виявлений об'єкт також унікальний тим, що знаходиться на цвинтарі нейтронних зірок. Це область космосу, в якій вчені не очікують виявити будь-яких радіовипромінювань, оскільки передбачається, що нейтронні зірки, що знаходяться тут, знаходяться наприкінці свого життєвого циклу і неактивні.

PSR J0941-4046 кидає виклик існуючим уявленням про те, як народжуються та розвиваються нейтронні зірки. Об'єкт також незвичайний тим, що виробляє сім різних типів імпульсів, хоча більшість нейтронних зірок не демонструють такого розмаїття. Вчені вважають, що цю особливість можна пояснити невідомим фізичним механізмом випромінювання об'єкта.

На даний момент невідомо, як довго PSR J0941-4046 був активний та вивчав у радіочастотному спектрі, оскільки радіоогляди неба зазвичай не торкаються таких тривалих проміжків. Невідомо також, скільки подібних джерел імпульсів може існувати в галактиці.

Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа знайшли шість галактик, які оточують надмасивну чорну діру. Відкриття дозволить вченим зрозуміти, як надмасивні чорні діри могли утворитися та досягти колосальних розмірів за короткий час.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі