Планетологам вперше вдалося побачити і сфотографувати, як виглядала новонароджена Сонячна система і як були влаштовані її далекі околиці.
Як повідомляє Astrophysical Journal Letters, в цьому науковцям допомогли спостереження за молодою зіркою в сузір'ї Центавра.
"Те, що нам вдалося напряму отримати знімки "пологового будинку" планет в околицях зірки на відстані, яка приблизно відповідає такій, на якій знаходиться або знаходилися планеті Сонячної системи, вже є важливим кроком вперед. Відкриття майже повного двійника поясу Копейра є прямим доказом того, що подібні "пологові будинки" не рідкість", - заявив Ніккі Мадхусудхан з Кембріджського університету у Великобританії.
Мадхусудхан і його колеги змогли отримати перші фотографії подібності новонародженої Сонячної системи, спостерігаючи за зіркою HD 115600 в сузір'ї Центавра, віддаленої від нас на 360 світлових років, за допомогою нового телескопа "Джиміні" в Чилі.
Ця солнцеподобная зірка народилася мить тому за астрономічними мірками – вона виникла 10-20 мільйонів років тому у великих "зоряних яслах" на кордоні сузір'я Скорпіона і Центавра приблизно в тих же умовах, в яких народилося Сонце.
Коли вчені поглянули на перші фотографії світила, вони знайшли на них не лише HD 115600, але і вузький диск з газу, пилу і дрібних протопланетных тіл, які розташовані на відстані від 37 до 55 астрономічних одиниць (середніх відстаней між Землею і Сонцем) від зірки.
Судячи по неправильних форм цього поясу, неподалік від нього знаходиться одна або кілька планет-гігантів, сліди формування яких збереглися всередині цього "супу" з уламків кам'янистих небесних тіл і газу.
Подальші спостереження за змінами в структурі цього газопилового пояса, як вважають вчені, допоможуть зрозуміти, де знаходяться ці планети і вивчити їх властивості.
Раніше повідомлялося, що астрономи отримали фото планет найближчого "двійника" Сонячної системи.