Астрономи виявили найскладнішу органічну речовину за межами Чумацького Шляху

Поділитися
Астрономи виявили найскладнішу органічну речовину за межами Чумацького Шляху У Великій Магеллановій хмарі знайдені органічні сполуки © Naked Science
Речовину виявлено у Великій Магеллановій хмарі.

Астрономи заявили про те, що в міжзоряній речовині галактики Велика Магелланова хмара присутні молекули складних органічних речовин, які складаються з атомів вуглецю, азоту і кисню, - метанол, диметиловий ефір і метилформіат. Про своє відкриття дослідники повідомили в Astrophysical Journal Letters.

Астрономи вважають важкими всі елементи важче літію та називають їх "металами". Такі елементи утворюються головним чином в результаті вибухів наднових, тому для того, щоб в міжзоряній речовині з'явилися складні хімічні сполуки, потрібно, щоб в галактиці вибухнуло багато наднових, можливо, не одне покоління.

Метилформіат – метиловий ефір мурашиної кислоти, виявлений в БМО, на сьогоднішній день є найбільш високомолекулярним з тих, що були знайдені за межами нашої Галактики.

У ході дослідження вчені отримали спектри метилформіата, спостерігаючи Велику Магелланову Хмару в міліметровому діапазоні. Джерело випромінювання – два регіони з підвищеною щільністю речовини, де йде активний процес формування нових зірок; ці регіони відомі як "гарячі ядра". Там, де вчені знайшли метилформіат, незабаром з'являться нові зірки. Органіка має шанс пережити ці події і опинитися всередині протопланетного диска, а потім увійти до складу планет, які, можливо, сформуються навколо новонароджених зірок.

Низька металічність в БМО робить його зразком того, як розвивалися ранні, які ще не встигли накопичити багато важких елементів галактики. Вік самого БМО не такий вже й малий, його властивості пояснюються скоріше його малою масою. А відносно невелике віддалення від Землі (160 тисяч світлових років) робить його ще й зручним об'єктом для вивчення. Це спостереження дозволить астрономам точніше змоделювати процеси, які привели до створення перших складних молекул на ранніх етапах існування Всесвіту.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі