У ході дослідження вчені вивчили "хвіст" чорної діри в центрі спіральної галактики NGC 7674, яка віддалена від Землі приблизно на 400 мільйонів світлових років і розташована в сузір'ї Пегаса. Його незвично велика довжина – близько двох тисяч світлових років – і структура давно змушували науковців вважати, що в центрі цієї спіральної галактики можуть мешкати не одна, а відразу дві чорні діри.
Спостерігаючи за нею за допомогою радіоінтерферометра eVLA, "союзу" кількох радіотелескопів, об'єднаних в одну віртуальну радіотарілку, вчені виявили, що в її центрі є не один, а два джерела радіовипромінювання. Їхня висока яскравість і швидкість руху вказують лише на один можливий варіант їхньої природи – обидва вони є надмасивними чорними дірами.
Загальна маса цих чорних дір, за оцінками вчених, становить близько 36 мільйонів мас Сонця, і вони здійснюють один оберт навколо загального центру маси приблизно за 100 тисяч років. Настільки невелика тривалість "року" на цих чорних дірах здивувала дослідників, оскільки вона означає, що ці об'єкти знаходяться дуже близько один до одного – їх відділяє всього 420 світлових днів, або 1,1 світлових року.
Таке тісне сусідство чорних дір і сам факт їхнього обертання одна навколо одної говорять про те, що вони виробляють достатньо сильні гравітаційні хвилі вже зараз.
Раніше NASA представило відео знищення зірки чорною дірою. На відео зображено момент так званого "приливного руйнування", яке знаходиться в центрі галактики, розташованій на відстані 290 мільйонів світлових років від Землі.