В атмосфері Землі ці сполуки присутні у вигляді газів, але при низьких температурах вони замерзають і перетворюються на лід. Лабораторні дослідження показують, що якщо для азотного льоду характерні одні спектральні лінії абсорбції, а для льоду СО - інші, то їхня суміш дає свою власну спектральну картину в ІЧ-хвилях.
Тепер же за допомогою телескопа Gemini South вчені помітили, що моноксид вуглецю і азот утворюють на Тритоні тісну суміш, яку їм і вдалося зареєструвати в спектральних даних.
Варто зауважити, що супутник залишається одним з рідкісних малих тіл Сонячної системи, які зберігають геологічну активність. З-під кірки водяного і азотного льоду, що покриває його, б'ють гейзери кріовулканів, виносячи на поверхню новий лід, що включає як чистий азот і З, так і їхню складну суміш, вперше зареєстровану в космосі.
"Незважаючи на велику відстань від Тритона до Сонця і на холодні температури, сонячного світла тут достатньо для того, щоб підтримувати виражені сезонні зміни і на поверхні і в атмосфері", - заявив один з дослідників Генрі Ро.
Раніше вчені заявили про те, що одне з кілець Урану має дивну форму: не круглу або еліптичну, а швидше трикутну. Така форма обумовлена орбітальним резонансом з одним з внутрішніх супутників – Крессидою.