Міжнародна група астрономів виявила ймовірно найдавніші зірки в нашій Галактиці. Точний вік зірок автори роботи не називають, але відзначають, що в центрі Чумацького Шляху протягом першого мільярда років після його утворення (це сталося через 100-200 мільйонів років після Великого вибуху) відбувалися активні процеси народження і смерті зірок. Знайдені астрономами зірки існували вже тоді.
Вважається, що перші зірки з'явилися через 200-300 мільйонів років після Великого вибуху. Вони складалися з чистого водню, були дуже масивними і досить швидко загинули. Після вибухів утворилися важкі елементи (астрономи називають важким всі елементи важче гелію). Відповідно, процес повторювався, тому кожне наступне покоління зірок містило більше важких елементів, ніж попереднє.
Таким чином, кандидати в старі зірки - це зірки з низьким вмістом важких металів. Дослідники виявили бідні важкими металами зірки в центрі Чумацького Шляху. Для початку вони відібрали 14 тисяч кандидатів на роль таких зірок. Потім за допомогою різних телескопів вони виявили дев'ять зірок із низьким вмістом важких металів. Кожна з цих зірок у 10 тисяч разів менше, ніж Сонце. У кінці дослідники зібрали дані про рух цих зірок і з'ясували, що сім з них (включаючи саму "бідну" зірку) є постійними мешканцями центру Галактики. Ще дві зірки виявилися, швидше за все, прольотом в центрі, а утворилися десь на околиці нашої Галактики.
Зараз найстарішою з відомих астрономам зірок Чумацького шляху є HD 140283. За останніми оцінками, проведеними у 2013 році, вона сформувалася через 200-500 мільйонів років після Великого вибуху. Примітно, що початкові оцінки віку, засновані на наявності важких елементів, давали оцінку в 16 мільярдів років, тобто більше віку Всесвіту, який складає 13,7 мільярда років.
Раніше вчені встановили, що третина зірок Чумацького Шляху в минулому подорожувала галактикою. До такого висновку вчені прийшли після дослідження хімічних спектрів, тобто хімічного складу світил.