Схожі коливання світла були відзначені у семи інших радіоджерел. Оскільки дослідникам довелося проаналізувати радіохвилі від тисячі об'єктів, подібних J1415+1320, це робить спостережуване явище рідкісним.
Таке затемнення може виникати при проходженні перед радіоджерелом гравітаційної лінзи. Так називається будь-який великий об'єкт, який своїм гравітаційним полем викривляє поширення електромагнітного випромінювання. Оскільки зниження яскравості не залежало від довжини хвилі, таким об'єктом не можуть бути хмари газу, що поглинають промені певного "кольору".
На думку дослідників, затемнення можуть відбуватись через гігантські чорні діри, маса яких у тисячі, мільйони разів більше маси Сонця. Ці об'єкти могли залишитися з часів Великого вибуху і представляти собою темну матерію.
Раніше повідомлялося про те, що вчені розробили "план втечі" інформації з чорної діри, який би не порушував всіх законів класичної та квантової фізики, і розповіли про те, як подібний експеримент можна було б провести на практиці. Для нього буде потрібний астронавт, який буде знаходитися у "горизонті подій", електрон, який він буде тримати в руках, та інформація про напрямок руху (спін) чорної діри. Вимірявши спін чорної діри і те, якими властивостями володіють частинки світла, породжувані випромінюванням Хокінга, астронавт "відпускає" електрон за горизонт подій.