Темна матерія – загадкова субстанція, на частку якої припадає приблизно 75% маси матерії Всесвіту. Як правило, у кожній галактиці темної матерії в 8-10 разів більше, ніж видимої, і саме вона тримає зірки разом. Більшість учених припускає, що частинки темної матерії, так звані "вімпи", навряд чи взаємодіють з видимою матерією якось інакше, окрім як за допомогою гравітації.
Тепер же дослідники знайшли докази того, що це не зовсім так, спостерігаючи за нещодавно відкритими карликовими галактиками в околицях Чумацького Шляху. Ці галактики схожі за своєю формою і властивостями на Чумацький шлях, однак вони в десятки і навіть сотні разів менше, ніж наша Галактика.
Спостереження за рухом зірок всередині і на околицях трьох десятків таких "міні-галактик" розкрили незрозумілий феномен – виявилося, що форма згустків темної матерії в таких зоряних мегаполісах збігалася з тим, як виглядали самі галактики.
Схожі ефекти існують і в більш великих галактиках, однак подібний розподіл темної матерії в них пояснювалося раніше астрофизическими процесами, які можна описати в рамках існуючих сьогодні уявлень про будову Всесвіту. Подальші спостереження за невеликими галактиками, на думку вчених, допоможуть зрозуміти, як саме порушується Стандартна модель і якими властивостями володіє темна матерія.
Раніше повідомлялося про те, що вчені розробили "план втечі" інформації з чорної діри, який би не порушував всіх законів класичної та квантової фізики, і розповіли про те, як подібний експеримент можна було б провести на практиці. Для нього буде потрібний астронавт, який буде знаходитися у "горизонті подій", електрон, який він буде тримати в руках, та інформація про напрямок руху (спін) чорної діри. Вимірявши спін чорної діри і те, якими властивостями володіють частинки світла, породжувані випромінюванням Хокінга, астронавт "відпускає" електрон за горизонт подій.