Система знаходиться на відстані 40 світлових років від Землі, у ній розташовуються відразу сім планет, розміри яких нагадують розміри нашої, а три з них розташовані в жилій зоні зірки.
такий стан речей погано узгоджується з уявленнями про формування планетної системи на зразок Сонячної, крім того, досить важко пояснити знаходження такої кількості досить великих кам'янистих планет в області, близькій до зірки.
Утворення подібної системи вчені пов'язали з "лінією криги", умовною межею, подолавши яку, льодові частинки навколо зірки починають танути.
В новій моделі утворення TRAPPIST-1 починається з масової міграції дрібних уламків від зовнішніх областей майбутньої системи. Вони складаються здебільшого з льожу і зближуються з "лінією танення", де тануть, втрачаючи частину маси. Продовжуючи рухатися, вони покриваються частинками води. Це полегшує їхнє злипання аж до формування протопланети, яка зміщується ближче до зірки, на шляху збираючи ще більше речовини. На її колишній орбіті звільняється простір для утворення наступної планети і залишається достатньо води для злипання таких частинок.
На думку дослідників, за такою схемою можуть розвиватися і деякі інші компактні системи.
22 лютого на прес-конференції NASA розповіло про виявлення семи землеподібних планет біля зірки TRAPPIST-1 - червоного карлика в сузір'ї Водолія, який розташовується на відстані 40 світлових років від Землі. Три з семи виявлених планет обертаються в населеній зоні зірки, тобто на них може існувати життя.