Астрономи розкрили таємницю планет-"Татуїнів"

Поділитися
Астрономи розкрили таємницю планет- Вчені дізналися, чому орбіта планет-"Татуїнів" може бути зміщена © ALMA (ESO/NAOJ/NRAO), I. Czekala and G. Kennedy; NRAO/AUI/NSF, S. Dagnello
Дослідники дізналися, чому такі планети обертаються по сильно зміщеним орбітах.

Астрономи за допомогою телескопа ALMA (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array) змогли розкрити таємницю планет-"Татуїнів". Зокрема, вони дізналися, чому в деяких випадках планети, що обертаються навколо двох зірок, рухаються по сильно зміщеним орбітам, повідомляється на сайті Національної радіоастрономічної обсерваторії (NRAO).

Вчені відзначають, що за останні роки астрономи відкрили тисячі планет, які обертаються навколо зірок, не схожих на наше Сонце. Планети формуються в протоплентних дисках, але на даний момент дослідникам вдавалося спостерігати формування таких дисків тільки навколо одиночної зірки.

Вивчення ж протопланетних дисків, в яких формуються планети-"Татуїни", допоможе астрономам краще розібратися в тому, як з'являються планети в різних умовах. Зокрема, вже було відомо, що орбіти бінарних систем можуть нахиляти протопланетний диск, через що зміщуються орбіти планет, які формуються в ньому.

Тепер же вчені провели спостереження за 12 протопланетними дисками в бінарних системах, які були знайдені за допомогою телескопа "Кеплер". Виявилося, що кут нахилу протопланетного диска залежить від орбітального періоду зірок. Чим він довший, тим більший кут зсуву протопланетного диску відносно площини орбіти світил. Якщо ж період обертання зірок невеликий, диск залишається вирівняним по відношенню до них.

Один з прикладів зміщеної орбіти спостерігається у системи HD 98800 b, розташованої на відстані 150 світлових років від Землі. Протопланетний диск розташований на полярній орбіті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи з Рочестерського інституту технологій заявили про виявлення гігантської молодої планети на відстані 330 світлових років від Сонячної системи. Це найближча до Землі з настільки молодих екзопланет, відомих на даний момент.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі