Вчені місії Mars Express заявили про те, що загадкова величезна хмара на Марсі може бути пов'язано з космічною погодою. Повідомлення про це було опубліковано на сайті Європейського космічного агентства.
Вперше хмара, яке розташовувалася на висоті 250 кілометрів, була помічена астрономами-аматорами у 2012 році. Вона простягалася на 500 тисяч квадратних кілометрів і зникла через 10 годин після утворення. Хмара розташовувалася значно вище, ніж звичні з'єднання з діоксиду вуглецю і води, які могли бути утворені в атмосфері Червоної планети.
Вчені звернули увагу на те, що хмара існувала в іоносфері – верхній частині атмосфери планети, де газова оболонка взаємодіє з зарядженими частинками Сонця. У ході спостережень дослідники встановили, що хмара з'являється у місці взаємодії атмосфери Марса з викидами сонячної речовини. На думку дослідників, події на Сонці змінили космічну погоду і збільшили швидкість витікання плазми з утворенням хмар в атмосфері Червоної планети.
У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.