Об'єкт-кандидат в супутники екзопланети був виявлений влітку 2017 року біля планети Kepler-1625 b, яка розташовується на відстані майже чотирьох тисяч світлових років від Землі. Свідчення існування супутника були зафіксовані під час трьох транзитів планети диском материнської зірки. Це невелика статистика, тому дослідники не могли точно визначити, є чи зареєстрований об'єкт супутником екзопланети. Подальші спостереження за допомогою "Кеплера" змусили засумніватися в цьому.
Для того, щоб перевірити своє припущення, Девід Кіппінг і Алекс Тічі провели додаткові спостереження за допомогою телескопа "Хаббл". Ці дані підтвердили, що навколо планети дійсно обертається екзомісяць розміром з Нептун.
Тепер же дані телескопа обробили Лора Крейдберг і її колеги з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики і не змогли підтвердити існування екзосупутника. Дослідникам не вдалося виявити сигнал супутника при транзиті планети диском зірки - швидше за все, це був артефакт обробки даних, підсумовують вчені в статті.
Варто відзначити, що обидві команди перевірили роботи одна одної і не змогли знайти ні помилок, ні просто відмінностей у послідовності дій, які могли б привести до різних результатів. При цьому заявка Кіпінґа і Тічі на додатковий час "Хаббла" для спостережень Kepler-1625 у травні цього року була відхилена, отже вчені не вірять, що їм вдасться остаточно підтвердити або спростувати існування цього екзомісяця.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.