Вчені запропонували нове пояснення походження міжзоряного астероїда Оумуамуа, який пролетів через Сонячну систему в 2017 році. Дослідники припускали, що він міг бути інопланетним кораблем або ж уламком комети. Але в новій роботі вчені заявили про те, що Оумуамуа був частиною крихітної планети, яка розташовується в іншій системі, повідомляє Science alert.
Вчені вважають, що кілька мільярдів років тому якийсь космічний об'єкт вразив материнську планету Оумуамуа. В результаті уламок почав подорожувати по космосу в напрямку Сонячної системи.
У міру наближення до Сонця астероїд прискорився, оскільки тепло призвело до випаровування льоду з його поверхні. Комети рухаються за такою ж схемою, відомою як «ефект ракети». Оскільки склад Оумуамуа невідомий, вчені прорахували, які види льоду можуть випаровуватися і викликати «ефект ракети». На їхню думку, поверхню астероїда складається з азотистого льоду, як поверхня Плутона або Тритона.
У міру руху у напрямку до нашої зірки астероїд почав втрачати замерзлі азотисті шари. Вчені вважають, що Оумуамуа увійшов в Сонячну систему в 1995 році, хоча і залишився непоміченим. У міру руху по системі він втратив 95% своєї маси і продовжив рух як уламок.
У момент, коли астрономи дізналися про міжзоряний астероїд, він уже віддалявся від Землі на швидкості 314,5 тисяч кілометрів на годину, тому у них були тільки лічені дні на вивчення об'єкта. Обмежена кількість інформації не дозволяє вченим зробити однозначних висновків про природу Оумуамуа. Спочатку його класифікували як комету, але він не випускав газ, як комета.
«Обертання, швидкість і траєкторія Оумуамуа не могли бути пояснені однієї лише гравітацією, що наводило на думку, що це теж не астероїд. А форма і профіль об'єкта - близько чверті милі в довжину і всього 34,75 метра в ширину - не відповідають жодній кометі або астероїду, що спостерігався раніше», - відзначили астрономи.
Дослідники вважають, що пояснити форму може заморожений азот в складі астероїда.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Астероїд був виявлений в Сонячній системі в жовтні 2017 року. Небесне тіло має незвичайну сигароподібну форму, а його довжина-близько 400 метрів, у 10 разів більша, ніж ширина.