Астрономи вперше виконали спостереження "лінії водного снігу" всередині протопланетного диска. Як повідомляється на сайті Європейської південної обсерваторії, ця лінія відзначає рівень, де температура протопланетного диска падає настільки низько, що починається формування снігу.
Різке зростання яскравості зірки V883 Orionis відсунуло лінію снігу на відстань 40 астрономічних одиниць, тобто близько шести мільярдів кілометрів, що відповідає відстані від Сонця до Плутона.
Як повідомляють дослідники, ріст яскравості зірки став наслідком випадання на її поверхню великої маси речовини, яка її оточує. Маса V883 Orionis всього на 30% більше, ніж у Сонця, але, завдяки спалаху, зараз ця зірка стала в 400 разів яскравішою і набагато гарячішою.
Ідея "снігової орбіти" виявилася фундаментальною для теорії формування планет. Наявність водяного льоду регулює ефективність злипання пилових частинок - а це перший етап процесу утворення планет. Всередині "лінії снігу", де вода випаровується, повинні утворюватися маленькі кам'янисті планети, такі, як Земля. Поза цієї лінії присутність водяної криги веде до швидкого формування космічних "сніжків", з яких, зрештою, утворюються масивні газові планети типу Юпітера.
Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що бистро обертаються.