Вчені за допомогою Дуже великого телескопа отримали найглибші та найчіткіші знімки області навколо надмасивної чорної діри у центрі нашої Галактики. Завдяки їм дослідники змогли виявити в цьому регіоні раніше невідому зірку, а також із найвищою на сьогоднішній день точністю визначили масу чорної діри, повідомляє Європейська південна обсерваторія.
Група вчених під назвою «Колаборація GRAVITY» розробила новий метод аналізу, який дозволив їм отримати найдетальніші на сьогоднішній день знімки центру Чумацького Шляху.
«Нові знімки з VLTI мають неймовірно високу просторову роздільну здатність і більшу, ніж будь-коли, проникну силу. Ми просто вражені кількістю отриманих на цих знімках деталей, кількістю зірок, виявлених навколо чорної діри», – заявила одна з дослідників Юлія Штадлер, співробітниця Інституту астрофізики Макса Планка у Гархінгу.
Одним із результатів виконаної роботи стало відкриття раніше невідомої зірки S300. Дослідники проводили спостереження з березня по липень 2021 року, вони зосередилися на русі зірок, які зближалися з чорною дірою, у тому числі об'єкті, який підійшов до неї на рекордну відстань наприкінці травня 2021 року – S29. Зірка рухалася на швидкості 8740 кілометрів за секунду пройшла від чорної діри на відстані 13 мільярдів кілометрів. Ще жодна зірка не підходила до об'єкта так близько, рухаючись на такій великій швидкості.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа знайшли шість галактик, які оточують надмасивну чорну дірку. Відкриття дозволить вченим зрозуміти, як надмасивні чорні діри могли утворитися та досягти колосальних розмірів за короткий час.