Американські астрофізики назвали групи зірок, які найбільше підходять для пошуку позаземного життя. Результати досліджень вчених були опубліковані на сайті arXiv.org.
На думку дослідників, найбільш придатними для життя є помаранчеві зірки в інтервалі від пізнього спектрального класу G (Сонце) до середини циклу розвитку класу K (більш холодні і великі відносно Сонця зірки). Цей показник відповідає температурі поверхні зірки 4900-5300 кельвін.
У ході дослідження вчені враховували розподіл зірок по галактиці, швидкість зоряної еволюції, розмір жилої зони зірки, інтенсивність рентгенівського випромінювання від зірки, частоту і інтенсивність спалахів, у тому числі суперспалахів, які викидають зірки.
Вчені ввели параметри HabPREP (Habitable-Planetary-Real-Estate Parameter), які описують придатність зірки для зародження життя. Висновки вчених свідчать про те, що найбільш високий показник HabPREP зустрічається у зірок класу К, що робить їх найбільш придатними для зародження життя. Поява ж життя біля червоних карликів, найбільш поширеного типу зірок у Всесвіті, малоймовірно, оскільки вони володіють найменшою жилою зоною і на них, імовірна поява спалахів, здатних згубити життя на екзопланетах.
Раніше інститут SETI розширив програму пошуку інопланетного розуму на 20 тисяч нових зоряних систем. Головна відмінність нових зірок у тому, що всі вони є червоними карликами, тобто набагато менші і холодніші за Сонце.