Зонд GAIA був запущений у 2013 році Європейським космічним агентством. В останні чотири роки він стежив за віддаленими зірками, планетами, кометами, квазарами і іншими об'єктами і результатом його вивчення стане 3D-карта зоряного неба, яка включає в себе більше мільярда космічних тіл.
Тепер же дослідники проаналізували дані, зібрані зондом, і підрахували кількість білих карликів, які розташовуються в радіусі 326 світлових років від Сонця. Виявилося, що подібних об'єктів в околицях нашої зірки налічується 13928 і багато з них були сформовані шляхом злиття інших білих карликів.
Білими карликами називають залишки старих "вигорілих" зірок невеликої маси, позбавлених власних джерел енергії. Білі карлики виникають на кінцевій стадії еволюції зірок з масою, що не перевищує сонячну більш ніж в 10 разів. Зрештою, перетвориться на білого карлика і Сонце.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.