Астрономам вдалося зафіксувати світло, що виходить з іншого боку чорної діри

Поділитися
Астрономам вдалося зафіксувати світло, що виходить з іншого боку чорної діри Вчені зафіксували спалахи світла зі зворотного боку чорної діри © Science Alert
Чорна діра знаходиться на відстані 80 мільйонів світлових років від Землі.

Астрономам вперше вдалося зафіксувати відбите світло в формі рентгенівської луни від надмасивної чорної діри, яка розташовується в галактиці Zwicky 1. Як повідомляє Science alert, це остаточно підтверджує пророцтво Ейнтшейна і може пролити світло на ці загадкові об'єкти у Всесвіті.

«Будь-яке світло, що потрапляє в чорну діру, не виходить з неї, тому ми не повинні бачити нічого, що знаходиться за чорною дірою. Причина, за якою ми можемо бачити рентгенівське відлуння, полягає в тому, що чорна діра викривляє простір, викривляє світло і закручує навколо себе магнітні поля», - заявив астрофізик Ден Вілкінс зі Стенфордського університету.

Простір, який оточує чорну діру, складається з декількох компонентів. Так, є горизонт подій - «точка неповернення», в якій навіть швидкості світла недостатньо для того, щоб подолати тяжіння чорної діри.

У активних чорних дір, таких як I Zw 1 *, також є акреційний диск. Це величезний сплюснутий диск газу і пилу, який випливає в чорну діру, як вода в каналізацію. Він настільки гарячий, що іноді електрони відриваються від атомів, утворюючи намагнічену плазму.

Відразу за горизонтом подій, всередині зовнішнього краю акреційного диска, знаходиться корона. На думку вчених, це область розпечених електронів, які живить магнітне поле чорної діри. Корона прискорює електрони настільки сильно, що вони світяться в рентгенівських променях.

Саме корону чорної діри астрономи хотіли вивчити, проводячи спостереження за I Zw 1 *. Як і очікувалося, вони побачили рентгенівські спалахи. Але було і щось несподіване - більш дрібні, більш пізні спалахи в іншій частині спектра. Ці спалахи відповідали відображенням, що виходить з іншого боку чорної діри. Вони обходили об'єкт під дією його гравітаційного поля, а їхнє світло збільшувалося.

«Протягом кількох років я будував теоретичні припущення того, як це відлуння показується нам. Я вже бачив його в теорії, що розробляється мною, тому, щойно я побачив його в наших спостереженнях, я зміг вловити зв'язок», - заявив Вілкінс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа знайшли шість галактик, які оточують надмасивну чорну діру. Відкриття дозволить вченим зрозуміти, як надмасивні чорні діри могли утворитися і досягти колосальних розмірів за короткий час.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі