Астроном знайшов сліди зниклої планети-гіганта в Сонячній системі

Поділитися
Астроном знайшов сліди зниклої планети-гіганта в Сонячній системі Девід Несворни вважає, що наявність «ядра» в поясі Койпера свідчить про існуючий п'ятому газовому гіганті в ранній Сонячній системі © sciencemag.org
Пояс Койпера міг виникнути в процесі міграції прото-Нептуна з однією з внутрішніх орбіт - за рахунок гравітаційного захоплення матеріалу протопланетного диска.

3 Девід Несворни з Південно-Західного Дослідницького Інституту (Колорадо, США) вважає, що наявність "ядра" в поясі Койпера свідчить про існуючий п'ятому газовому гіганті в ранній Сонячній системі, передає журнал Science.

Вчені називають "ядром" набір транснептунових об'єктів зі схожими орбітами.

Девід Несворни застосував методи комп'ютерного моделювання для симулювання руху "ядра" в останні чотири млрд років. Він виходив з моделі Ніцци, яка описує міграцію планет під час формування Сонячної системи.

Виходячи з цієї моделі, пояс Койпера міг виникнути в процесі міграції прото-Нептуна з однією з внутрішніх орбіт - за рахунок гравітаційного захоплення матеріалу протопланетного диска. Але для пояснення виникнення "ядра" цього недостатньо.

Виявилося, що в модель необхідно додати ще одне масивне тіло - п'яту планету-гіганта, яка різко зупинила міграцію Нептуна на відстані 28 астрономічних одиниць від Сонця. За умови їх гравітаційної взаємодії орбіта газового гіганта сильно б спотворилася. Але захоплені фрагменти протопланетного диска не встигли змінити свою траєкторію і продовжили свій рух, сформувавши "ядро".

Mark Booth/Wikipedia/Creative Commons

Куди при цьому могла подітися планета-гігант Сонячної системи Девід Несворни, на жаль, не уточнює.

Раніше глава кафедри астрономії університету Женеви, професор астрофізики Стефан Удрі заявив, що через 50 років людство буде в змозі виявляти населені планети. За його словами, для виявлення так званих "біологічних слідів" в атмосфері планети, які говорять про наявність на ній просте життя, необхідний телескоп нового покоління. Такий, як наступник телескопа "Хаббл", телескоп "Джеймс Вебб".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі