Японський астроном зняв на відео спалах, який супроводжував падіння метеорита на Місяць. Як повідомляє Space.com, «космічний камінь» впав на нічному боці супутника нашої планети.
Побачити цю подію вдалося з допомогою телескопів, встановлених для спостережень за Місяцем. Відео записав Дайчі Фуджі, куратор міського музею Хірацука.
Подія сталася 23 лютого. Метеорит впав біля кратера Іделер L, трохи на північний захід від кратера Пітіскус, сказав Фуджі.
Як правило, метеорити летять зі швидкістю понад 48 тисяч кілометрів на годину. Їхні падіння генерують сильне тепло і створюють кратери, а також випромінюють яскравий спалах видимого світла. Зіткнення метеоритів з Місяцем можна побачити з Землі, якщо вони достатньо великі і падають на нічний бік супутника, обернений до планети.
За словами Фуджі, діаметр кратера, що утворився, може досягати десятка метрів. Ймовірно, його має бути видно на знімках апаратів, які зараз знаходяться на орбіті Місяця.
제 관측 사상 최대의 월면 충돌 섬광을 파악할 수 있었습니다! 속도로 재생).무려 1초 이상도 계속 빛나는 거대 섬광이었습니다.달은 대기가 없기 때문에 유성이나 불구는 볼 수 없고, 크레이터가 할 수 있는 순간에 빛납니다 .pic.twitter.com
— 藤井大地 (@dfuji1) February 24, 2023
Метеорити стикаються з Землею майже щодня, але більшість з них невеликі, тому повністю згоряють в атмосфері. Місяць, однак, має тільки дуже тонку екзосферу, а це означає, що метеори, які не досягають поверхні Землі, зазвичай стикаються з його поверхнею, створюючи на ній кратери. Це каміння постійно вдаряють по місячній поверхні, іноді розбиваючи її на дрібні частки або місячний ґрунт.
Раніше вчені виявили у Франції давній ударний кратер. Кратер, відомий як le Clot, розташований на території виноградника Domaine du Meteore на півдні Франції. Його діаметр становить 220 метрів, а глибина – три метри.