Компанія Ultra Safe Nuclear Technologies запропонувала відправляти астронавтів на Марс на ракеті з ядерно-тепловим двигуном (NTP), повідомляє CNN.
NASA планує висадити перших людей на Марс до 2035 року. За розрахунками спеціалістів, подорож туди і назад може зайняти до п’яти років, в найкращому випадку - два-три роки. Проте знаходження в космосі протягом такого довгого періоду вкрай небезпечне для здоров’я астронавтів. Можливе виникнення променевої хвороби, ракових пухлин та дегенеративних захворювань.
Директор інженерного проєкту USNC-Tech Майкл Ідес стверджує, що ракета на ядерному двигуні зможе вирішити проблему і доставити астронавтів на Марс лише за три місяці. Система даної ракети працює за допомогою ядерного реактора і отримує тепло з уранового палива. За словами розробників, NTP виробляють вдвічі більше тяги на одиницю пального, ніж звичайні хімічні двигуни. Це означає, що астронавти зможуть дістатися Марса в два рази швидше і отримати вдвічі меншу дозу космічного опромінення.
Ідес також запевняє, що ракета на ядерному двигуні буде цілком безпечною. «Рідкі паливні речовини, які зберігаються між двигуном та зоною екіпажу, блокують радіоактивні частинки і дають надзвичайно хороший радіаційний захист», - сказав він.
Раніше Європейське космічне агентство опублікувало знімок незвичайної западини на південному полюсі Марса. Зображення нагадує образ янгола.