Відповідно до проведеного моделювання, зіткнення сталося на швидкості не менше одного кілометра на секунду і під кутом близько 60 градусів. Ці цифри дозволили показати, що удар, скоріше за все, викинув близько 325 мільярдів тонн сірки і 425 мільярдів тонн вуглекислого газу - це втричі більше сірки і втричі менше CO2, ніж вважалося досі, і приблизно у 10 разів більше, ніж всі глобальні викиди за 2014 рік.
Розрахунки показали, що такі кількості газів, заповнивши атмосферу, повинні були привести до різкого і досить довгого зниження температури. На думку авторів, середня температура у той період впала на цілих 26 °С - нижче нуля - і трималася (в середньому) на цьому рівні як мінімум три роки після зіткнення.
Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.