Астероїд, з яким зіткнувся DART, трохи нагадує цукерку – вчені

Поділитися
Астероїд, з яким зіткнувся DART, трохи нагадує цукерку – вчені Діморф схожий на "космічну цукерку" © NASA
Дослідники підтверджують, що зіткнення із апаратом змінило орбіту небесного тіла.

Вчені провели першу конференцію, де обговорили зіткнення апарату Double Asteroid Redirection Test (DART) з Діморфом – супутником астероїда Дідім. Але на ній обговорювалися не лише наслідки зіткнення, а й інші аспекти, що стали відомі після нього. Наприклад, форму Дідіма, повідомляє Space.com.

Зображення, отримані DART, показують не тільки ту сторону, в яку врізався апарат, а й зворотний. Це відбувається через те, що більший Дідім відбиває світло сонця, яке падає на нього. Ці зображення показали, що уявлення про форму Діморфа до зіткнення було не зовсім вірним.

До цього дослідники мали лише фрагментарні дані про його форму, які показували, що відстань між полюсами небесного тіла буде найдовшим його виміром. Але зображення показали, що це не так. Форма Діморфа нагадує не біб, а скоріше цукерку, щось на зразок M&M.

Отримані дані також показали, що зіткнення DART з Діморф прискорили його обертання навколо Дідіма. Тепер він робить оберт не за 11 годин і 55 хвилин, а за 11 годин і 23 хвилини, тобто на 32 хвилини швидше. Більш пізні дані показали, що цей час становить 33 хвилини і найближчим часом може змінитися ще на хвилину.

Незважаючи на те, що це здається невеликою зміною, вона є значною. І ця інформація може стати в нагоді в майбутньому для захисту Землі від астероїдів.

Дослідники також розрахували, що під час зіткнення DART із астероїдом було вивільнено 11 ГДж енергії. Для порівняння, при вибуху 1 тонни тротилу звільняється 4 ГДж енергії, а звичайна сім'я США споживає приблизно 40 ГДж енергії на рік. Крім того, стало відомо, що апарат врізався в Діморф під кутом 73 градуси, що також важливо, оскільки кут зіткнення впливає на те, як змінюється орбіта небесного тіла.

Нагадаємо, запуск місії DART відбувся 24 листопада 2021 року, його здійснили за допомогою ракети-носія Falcon 9. У ніч на 27 вересня він врізався в Діморф на швидкості близько 23 760 кілометрів на годину.

Подвійну систему відкрили ще 1996 року. Вона складається з двох небесних тіл: Дідіма діаметром близько 780 метрів і Діморфа, діаметр якого оцінюється в 160 метрів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі