Наголошується, що берегові птахи гніздяться на землі, тому хижакам, наприклад лисицям, легко підібратися до їхніх гнізд, вкрасти яйця або пташенят. За словами дослідників, у птахів зменшується кількість пташенят, що робить їх положення "нестійким".
У ході дослідження вчені вивчили дані, які були зібрані протягом 70 років, про 38 тисяч гнізд 200 видів птахів у 149 регіонах планети. Крім того, дослідники порівняли дані про зміни клімату та популяцію птахів. В результаті було встановлено зв'язок між активністю хижаків і змінами клімату в глобальному масштабі, особливо в Арктиці.
Кількість гнізд хижаків в Арктиці збільшилася у три рази за останні 70 років. Дворазове збільшення виявили в Європі, в більшості країн Азії і Північної Америки, тоді як у тропіках і на Південній півкулі спостерігалися незначні зміни.
У цьому році дослідники зафіксували рекордно теплу зиму в Арктиці. Наголошується, що в середньому температура жовтня-березня в регіоні становить -20 градусів Цельсія. У цьому ж році 20 лютого температура не опускалася нижче 0. Більше того, 24 лютого на півночі Гренландії температура досягла 6 градусів Цельсія. Як підкреслюють дослідники, у лютому температура в Арктиці була вищою, ніж в Європі.