Археологи знайшли в Туреччині стародавню гладіаторську арену

Поділитися
Археологи знайшли в Туреччині стародавню гладіаторську арену Арену побудували 1800 тисяч років тому © Live Science
Арена була розрахована на 20 тисяч глядачів.

Археологи виявили в Туреччині арену римських часів, де, як вони вважають, 20 тисяч глядачів спостерігали за боями диких тварин і гладіаторів. Вік арени оцінюється в 1800 років, повідомляє Live science.

Арена розташовувалася на пагорбах древнього міста Мастаура в західній турецькій провінції Айдин. Велика центральна територія будови, на якій колись проходили «криваві шоу», відтоді заповнилася землею і рослинністю.

За словами вчених, велика частина арени на даний момент знаходиться під землею, а видима частина поросла чагарниками і деревами. Археологи знайшли арену влітку 2020 року, після того, як отримали від влади Туреччини дозвіл проводити розкопки в стародавньому місті. У жовтні-грудні вони вирубали всі дерева й кущі і почали «захищати споруду від руйнування природою».

Незабаром археологи зрозуміли, що арена дуже стара і датується приблизно 200 роком нашої ери. Тобто, її побудували за часів династії Северів, в яку входили п'ять імператорів, що правили з 193 по 225 роки. У ті часи місто Мастура було дуже розвиненим і багатим.

Велика частина арени, яка перебувала під землею, відмінно збереглася. Частини ж, які знаходяться вгорі, здебільшого зрйнувалися, але все ще можна знайти ряди сидінь, арену, на якій билися гладіатори, і опорні стіни за межами будівлі.

Вчені відзначають, що арена вміщала 15-20 тисяч осіб, тобто, була меншою, ніж римський Колізей. За їхніми словами, раніше ознак існування подібної арени в Анатолії та найближчих територіях не існувало. Ймовірно, арена приваблювала глядачів з усього регіону, в тому числі, із стародавніх міст Афродісас, Ефес, Магнезія, Мілет і Пріена.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше археологи виявили на датському острові Фюн унікальний бронзовий меч, який датується бронзовою добою. Церемоніальний меч виготовили приблизно три тисячі років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі