Археологи знайшли у турецькому Ізмірі три людські фігурки, вік яких оцінюється у 7700 років. Озлем Чевік, керівниця групи дослідників, заявила, що виявлені фігурки відрізняються від тих, які зазвичай знаходять на місці розкопок, повідомляє Hurriyet Daily News.
Археологи проводять дослідження у кургані Улуджак – найстарішому поселенні в Ізмірі, яке було засноване 8500 років тому.
«Зазвичай у полі ми зустрічаємо жіночі фігури з великими стегнами, які підтримують груди. Однак цьогорічні розкопки дозволили знайти цікаві фігурки. Ми вважаємо, що дві з цих фігурок – пара, і вони одягнені у схожі костюми. Вони носять капелюхи, і мають загострені носи», — пояснила Чевік.
Вона додала, що жіноча фігурка зображена з немовлям на руках. За словами вченої, подібні фігурки зустрічаються на Балканах, але там вони з'явилися набагато пізніше. Для Анатолії такі фігурки нехарактерні.
Знахідки були виготовлені з обпаленої глини. Подальший їхній аналіз дозволив підтвердити їхній вік – 7700 років.
Курган Улуджак вперше був виявлений британським дослідником Девідом Френчем у 1960 році. Систематичні розкопки почалися тут 1995 року. Вже було виявлено велику кількість керамічних горщиків, інструментів з ганістеру (креміниста гірська порода – ред.), кам'яної зброї, фігурок богині-матері, антропоморфних горщиків.
Раніше археологи виявили в Іспанії мозаїку із зображенням горгони Медузи. Знахідку було зроблено в руїнах розкішного будинку римських часів на місці археологічних розкопок Уерта-де-Отеро.