Археологи знайшли в Норвегії 800-річну короновану фігурку із соколом

Поділитися
Археологи знайшли в Норвегії 800-річну короновану фігурку із соколом © Norsk institutt for kulturminneforskning (NIKU)
Соколине полювання було розвинене вже у дописемну епоху, кажуть історики.

Під час розкопок на місці середньовічного району в Осло археологи з Норвезького науково-дослідного інституту культурної спадщини (NIKU) виявили 7,5-сантиметрову фігурку з рогу, що зображує людину з короною на голові та з соколом на руці. Знахідка відноситься приблизно до 1200 року, повідомляється на сайті NIKU.

Фігурку виявили біля парку, поруч із яким до 1300 року стояв королівський палац. Учені припускають, що фігурка могла належати знатній людині, і навіть королю.

Згідно з однією з версій, фігурка зображує норвезького короля (конунга) Хакона IV Старого, який правив з 1217 до 1263 року. Він був відомий своєю любов'ю до соколиного полювання і навіть дарував птахів іншим правителям у Європі.

Соколине полювання почало розвиватися ще в дописемну епоху. На даний момент відомі хетські стели із зображенням такого полювання, які датуються приблизно XIII століттям до нашої ери.

У Європі соколине полювання поширилося набагато пізніше: можливо, це було пов'язано із вторгненням на континент аланів та гунів за доби Великого переселення народів. В епоху Середньовіччя соколине полювання стає однією з важливих складових дозвілля привілейованих верств суспільства. Кістки цих птахів знаходили в похованнях багатих воїнів-вікінгів, їхні зображення є на рунічних каменях. Також є свідчення того, що скандинави добре заробляли на продажі соколів для полювання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі