Археологи з Національного інституту археології та історії Мексики виявили 10 гробниць усіченої конічної форми, вік яких оцінюється у три тисячі років. Поховання знайшли у лісі Чапультепек, повідомляє Arkeonews.
Координатор розкопок Марія де Лурдес Лопес Камачо розповіла, що знахідка відноситься до села, яке існувало на цьому місці в ранній та середній докласичні періоди (2500-400 рр. до н. е.). Ця громада процвітала в регіоні Ломас де Чапультепек, прямо на узліссі, до виверження вулкана Ксітл.
Діаметр поховань становить один-два метри, а їхня максимальна висота – 1,5 метра. Усього вченим вдалося знайти 12 гробниць, які нагадують перевернені обрізані конуси. Часто їх ще називають гробниці-пляшки чи дзвони. У п'яти похованнях знайшли людські останки: чотирьох жінок та одного чоловіка. Усі вони були розміщені у зігнутому вигляді.
Лопес Камачо розповіла, що такі гробниці можна знайти і в інших регіонах Мексики, де люди жили в ті часи. Попередньо виявлені поховання відносяться до середньо-класичного періоду (1200-400 рр. до н.е.), але супутні матеріали характерні для раннього класичного періоду (2500-1200 рр. до н.е.).
На шарі, що розташовувався над гробницями, вчені знайшли три поховання у прямокутних ящиках. Це означає, що село існувало довго після класичного періоду.
Археологи також виявили поховальні підношення, що складаються з оленячих рогів, увігнуто-опуклої чашки, фрагмента сланцевого диска, увігнутої чаші, жіночих фігурок та схематичних фігурок, які археологи називають «привидами».
Раніше вчені знайшли в Іспанії скелет жінки бронзової доби, яка перенесла дві операції на черепі. Вона змогла вижити після обох процедур.