Археологи знайшли у Колізеї древні "закуски"

Поділитися
Археологи знайшли у Колізеї древні У Колізеї знайшли "снеки", які їли давні римляни © Википедия
Глядачі, що прийшли на арену, їли виноград, інжир та вишню.

Археологи заявили, що глядачі, які приходили на Колізей, могли насолоджуватися закусками під час спостереження за «видовищами». Зокрема, вони їли виноград, інжир, вишню, ожину, волоські горіхи та багато іншого, повідомляє ВВС.

Крім того, дослідники знайшли кістки ведмедів та великих кішок, які, ймовірно, використовувалися під час мисливських ігор на арені. Відкриття було зроблено під час дослідження каналізації, вік якої становить близько 2000 років.

За словами вчених, такі знахідки дозволяють отримати уявлення про звички тих, хто приходив сюди "протягом довгих днів". Кістки ведмедів та великих кішок, ймовірно, залишилися від тварин, яких змушували боротися одна з одною та з гладіаторами. Крім того, було знайдено дрібніші кістки, які належали собакам.

Дослідження почалося в січні 2021 року, вчені очистили близько 70 метрів стоків і колекторів під Колізеєм, який є найбільш відвідуваною пам'яткою Італії.

За словами дослідників, фахівці-архітектори та археологи використовували роботів з проводовим керуванням для навігації за складною дренажною системою арени, що допомогло їм отримати нові дані про повсякденне життя в Римі, а також древні гідротехнічні споруди.

Під час розкопок вченим також вдалося знайти давні монети. Серед них – бронзові монети, які датуються пізньоримським періодом (250-450 роки нашої ери), а також срібна пам'ятна монета приблизно 170-171 років нашої ери, присвячена 10-річчю правління імператора Марка Аврелія.

Колізей був найбільшим амфітеатром Римської імперії, ним перестали користуватися близько 523 року нашої ери. Відомо, що тут проводились гладіаторські бої, а також інші видовища перед глядачами, кількість яких налічувала десятки тисяч.

Раніше археологи знайшли у Тоскані 20 бронзових статуй етруського та римського періодів. Статуї зображують божеств, яким поклонялися у побудованому біля термального джерела святині. Їхній вік фахівці оцінюють у понад дві тисячі років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі