Археологи знайшли древній скарб з фальшивим сріблом

Поділитися
Археологи знайшли древній скарб з фальшивим сріблом Знайдене срібло виявилося підробкою © Live Science
Срібло замінили дешевшими сплавами міді.

Археологи виявили в Ізраїлі скарб з «брудними грошима». Як повідомляє Live science, скарб був закопаний приблизно в 1200 році до нашої ери, задовго до появи перших монет.

Відкриття зробила археолог Цилла Ешель, яка вивчила хімічний склад 35 скарбів зі срібла, знайдених по всьому Ізраїлю. У восьми сховищах, які датуються періодом «краху пізньої бронзової доби», коли руйнувалися наймогутніші імперії, були виявлені «фальшиві гроші» - срібло замінювали більш дешевими сплавами міді, хоча поверхню виробу не можна було відрізнити від срібла.

Оскільки скарби датуються періодом, коли регіоном, відомим як Ханаан, керував Єгипет, вчені вважають, що обман міг походити від єгипетських правителів. Ймовірно, вони намагалися приховати той факт, що запаси срібла, яке тоді широко використовувалося в якості валюти, закінчуються.

У Ханаану не було власних срібних рудників, тому срібло доводилося імпортувати. Але ця торгівля закінчилася, коли оточуючі королівства почали розпадатися між 1200 і 1150 роками до нашої ери.

До появи монет срібло широко використовувалося в якості валюти по всьому Середземномор'ю. Спочатку його оцінювали по вазі у вигляді обрізків або зламаних прикрас, а також цілих злитків. Золото також використовувалося як валюта, але воно було більш дорогим і рідкісним в більшості регіонів.

Вченим вдалося знайти два найранніших скарби з використанням підробленого срібла. Один з них був виявлений в Бейт-Шеан на півночі Ізраїлю, а другий - в Мегіддо, древньому ханаанских місті, відомому як місце древніх битв. Обидва скарби датуються ХІІ століттям до нашої ери.

Злитки з Бейт-Шеана містять всього 40% срібла, яке змішали з міддю і іншими більш дешевими металами. У злитків була поверхня, збагачена сріблом, а серцевина, багата міддю, що могло бути досягнуто шляхом повільного охолодження злитка після того, як він був розплавлений.

Скарб Мегіддо, який важив 98 грамів, містив ще меншу кількість срібла - близько 20%. Але це знецінення було замасковано додаванням елементарного металевого миш'яку, який надає сріблястий блиск міді.

Вчені відзначають, що обидва методи виготовлення «фальшивок» були трудомісткими, а також вимагали спеціальних знань. Разом з тим, метод з додаванням миш'яку є легшим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше єгипетські археологи виявили в стародавньому некрополі Саккара 160 стародавніх саркофагів. За словами фахівців, на деякі з них були нанесені барвисті «прокляття», які повинні були відлякати можливих злодіїв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі