Археологи виявили в місті Далі на південному заході Китаю буддійський храмовий комплекс, який відноситься до королівства Наньчжао, рабовласницького суспільства часів династії Тан (618-907 роки нашої ери). На думку дослідників, в комплексі могли зберігатися останки членів королівського двору Наньжчао, повідомляє «Новое время».
Вченим вдалося виявити 14 фундаментів для будівель, 63 кам'яних стіни і 23 рови. В цілому, було виявлено понад 40 тонн плитки і більше 17300 інших реліквій, включаючи кераміку.
Археологи провели розкопки на ділянці площею шість тисяч квадратних метрів, в 600 метрах на південь від Тайхе - першої столиці режиму Наньчжао після того, як етнічний глава племені бай об'єднав шість племен регіону Ерхан.
У комплексі дослідники виявили плитку з написом «Будда шаріра, закріплена урядом», що вказує на те, що буддійські реліквії королівського двору Наньчжао, ймовірно, зберігалися всередині храму. Таким чином, комплекс вважається одним з основних релігійних об'єктів Тайхе.
«Шаріра» - це загальний термін, що має кілька значень, але зазвичай він використовується для опису останків тіла після буддійської кремації. Часто кажуть, що останки буддійських майстрів містять кристалічні намиста або перлинні предмети.
Крім того, дослідники знайшли печі для випалювання цегли і плитки з великою кількістю цвяхів і обпалювального посуду, а також дефектні глазуровані керамічні вироби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше чеські археологи заявили про те, що їм вдалося знайти хрест з розп'яття Христа. Вони виявили в монастирі Святого Іллі на півдні Чехії замурований коридор, який вів до таємної кімнати. У ній вчені знайшли останки людини, тварини і таємничу скриньку.