Вчені з Національного інституту антропології та історії Мексики повідомили про відкриття старовинного барельєфу, датованого 15 століттям н. е, із зображенням беркута. Цього птаха мексиканці називають «золотим орлом», він був символом війни в ацтекській імперії. Барельєф було знайдено біля підніжжя Темпл Майор, повідомляє «Апостроф» із посиланням на Heritage Daily.
Темпл Майор – головний храм ацтекського міста Теночтітлан в сучасному Мехіко. Святиня знаходиться також неподалік від Cuahxicalco. Вважається, що на цьому місці ацтеки проводили ритуальні кремації своїх вождів.
Знайдений барельєф був вирізаний у підлозі храму Темпл Майор. За розмірами композиція 1.06 метра завдовжки та 70 сантиметрів завширшки. Зображений на ньому беркут у Мексиці символізує дух сонця. Цей художній барельєф є найбільшим із 67 подібних малюнків, знайдених раніше у Темпл Майор. За результатами досліджень, вчені встановили, що барельєф датується приблизно 1467-1490 роками н. е. Ймовірно він був створений за часів правління імператора Монтесуми, ім’я якого перекладається «гнівається наче володар». Монтесума був останнім імператором ацтеків династії Акамапічтлі.
За словами археолога Рудольфо Агілара Тапіа, знайдені барельєфи вказують на те, що концепція будівлі Тампл Майора подвійна, що є унікальним випадком для архітектури. Зараз вчені досліджують південну сторону будівлі. До цього у північному крилі були знайдені барельєфи, пов’язані з богом Тлалоком та кругообігом води.
Раніше археологи Мексики, США та Канади знайшли стародавню столицю королівства майя. На місці розкопок були також знайдені руїни піраміди, палацу та майданчику для гри у м’яч.