Азильська культура існувала на півдні Франції і півночі Іспанії приблизно 13-14 тисяч років тому, представники цієї культури робили невеликі наконечники і плоскі кістяні гарпуни. На стоянках азильських людей дослідники знайшли гальку, прикрашену геометричним орнаментом: точками, зигзагами і смугами. Вони були або намальовані охрою, або вирізані на камені.
Тепер же вченим вдалося знайти вапнякову плиту з викорбануваними на ній малюнками. Артефакт був знайдений під час розкопок недалеко від міста Ангулема, де, як передбачається, 12 тисяч років тому розташовувалася стоянка азильських людей.
Розміри каменю становили 25 на 18 сантиметрів, а ширина – три сантиметри. На ньому були помічені звичні для азильської культури геометричні візерунки, а також зображення п'яти тварин: трьох коней, оленя та зубра. Після того, як на ньому вирізали малюнки, камінь був розламаний, і фігури збереглася не повністю. Так, у одного з коней зберігся тільки тулуб без голови, а на іншому малюнку відсутня половина тіла.
Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.