Римляни винайшли розп'яття, але використовували його досить довго - до того, як у четвертому столітті цей вид кари заборонив імператор Костянтин. Записів про страти через розп'яття на хресті збереглося безліч, а от археологічних матеріалів - дуже мало; нова знахідка може бути лише другим відомим свідченням існування цієї жорстокої практики.
Як підкреслюють дослідники, римляни, як правило, розпинали рабів, іноземців та дезертирів: довгу і болісну смерть на хресті залишали для особливо зневажуваних засуджених. Антропологи вважають, що скелет належав чоловікові, невисокому і худому, який загинув у віці 30 з невеликим років. Чоловік, ймовірно, все життя недоїдав, а відсутність ритуальних предметів в місці поховання може свідчити про його низький соціальний статус, що узгоджується з версією про те, що його стратили.
Досі подібна знахідка була зроблена тільки одна: у 1968 році грецький археолог Василіо Цаферис виявив в Єрусалимі, у похованні часів римського володіння містом скелет з 17-сантиметровим цвяхом, на якому зберігся маленький фрагмент дошки, зробленої зі стовбура оливи. Поховання з Гавелло не таке красномовне; немає ні цвяха, ні дерева, ні другої п'яткової кістки, інші частини скелета збереглися погано. Крім того, археологи не виявили ознак того, що руки були прибиті до дерева - кістки не зберегли слідів, які можна було б інтерпретувати таким чином. Втім, можливо, що кати не прибили руки засудженого до хреста, а просто прив'язали - з чоловіком, останки якого знайшли в Єрусалимі, вчинили так само.
Раніше археологи виявили в Італії рештки середньовічного "кіборга". Рука чоловіка була ампутована до середини передпліччя і замість неї був прикріплений протез з ножем на кінці. Знахідка датується приблизно VI-VIII століттям.