Археологи виявили затонуле під час цунамі давньоримське місто

Поділитися
Археологи виявили затонуле під час цунамі давньоримське місто Місто затонув у 365 році нашої ери © N+1
Вік міста оцінюється у 1700 років.

Археологи виявили руїни стародавнього римського міста, відомого під назвою Неаполіс, яке затонуло у результаті потужного цунамі близько 1700 років тому, повідомляє ScienceAlert.

Вчені виявили руїни вулиць, пам'ятників, а також безліч баків, призначених для зберігання гарума – рибного соусу, який був надзвичайно популярний у Римі і Греції і, імовірно, відігравав значну роль в економіці Неаполіса.

Руїни міста простягаються на 20 гектарів. Дослідники встановили, що Неаполіс дійсно був частково зруйнований у результаті цунамі, викликаного землетрусом 21 липня 365 року нашої ери. На думку дослідників, цей же землетрус став причиною руйнувань в Олександрії і на Криті. У результаті поштовхів деякі частині Криту зрушилися на 10 метрів.

Неаполіс був заснований у п'ятому столітті до нашої ери. Його назва грецькою означає "Нове місто".

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в Ізраїлі глиняний черепок 2700-річної давності, на якому видно печатку царя Єзекії, який правив Іудеєю у VIII столітті до н. е. Згідно Біблії, Єзекія зійшов на іудейський престол на третій рік правління ізраїльського царя Осії, тобто у 727 році до н. е., коли йому було 25 років. Єзекія правив Іудеєю протягом 29 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі