У ході дослідження вчені провели розкопки на місці п'яти давніх поселень в Йорданії і з'ясували, що цей регіон був заселений протягом 2500 років до раптової масштабної руйнівної події, яка сталася в кінці бронзової доби. Крім того, дослідники виявили сліди ще 120 більш дрібних поселень, яких також торкнувся вплив високих температур і вітру. У загальній складності, в цьому регіоні на той момент проживало від 40 до 65 тисяч осіб.
За допомогою радіовуглецевого датування вчені дізналися, що приблизно 3700 років тому будинки, які були побудовані з глиняної цегли, раптово зникли, залишивши після себе тільки фундаменти. Крім того, деякі глиняні предмети, які відповідають цьому періоду, поплавилися з утворенням шматків скла, в яких містилися кристали циркону. Дослідники відзначають, що кристали циркону формуються за секунди впливу надвисоких температур, які можна порівняти з температурою поверхні Сонця.
У середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненна куля з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.
На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.