Археологи під час розкопок на Арбатській стрілці виявили старовинне поховання воїна, повідомляє "Новое время" з посиланням на учасника розкопок Оксану Чорнобривцеву. За її словами, воїн належав до сарматів, а вік поховання оцінюється в дві тисячі років.
"Це щось грандіозне! Сьогодні перший день розкопок, які почали співробітники Інституту археології НАНУ на Арабатській стрілці і знайдений сармат. Він воїн, вершник, його зріст 160 см, йому близько 2000 років, похований головою на північний захід, з ним його залізний меч (фрагменти) і глечик", - заявила Чорнобривцева.
Сармати – народ, який населяв більшу частину півдня України, від вододілу Тиси і Дунаю до Аральського моря, і складався з кочових іраномовних племен кінця раннього Залізного віку. Головним типом військ причорноморських сарматів була легка кіннота. Сармати, які були вправними вершниками, мали на озброєнні не тільки лук і стріли, але і мечі, кинджали і важкі списи. Римський історик Тацит запевняє, що у сарматів були панцирі "із залізних пластин або дуже товстої шкіри".
Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.