На думку дослідників, фінікійське поселення на місці Лісабона існувало ще 3,2 тисячі років тому. Під час Пунічних війн, після розгрому карфагенських військ, римляни включили Олисіпо (тодішня назва Лісабона) і територію навколо нього в склад Римської республіки. Громадяни міста отримали право на самоврядування і були звільнені від податків. У 138 році Олисіпо включили до складу римської провінції Лузітанія.
У 2016 році власники одного з ресторанів у центрі Лісабона вирішили розширити його територію, для цього необхідно було провести обов'язкові охоронні археологічні роботи. У результаті дослідники виявили артефакти XV-XVI століть, що добре збереглися, в основному керамічний посуд. В більш стародавньому шарі, на глибині близько шести метрів, були знайдені залишки давньоримського кладовища. Збереглися поховання 25 осіб і урни з кремованими останками як мінімум 35 осіб. Також були знайдені похоронні дари, зокрема монети і керамічний посуд. Дослідники знайшли ще давніші шари, мабуть, доісторичного часу, а в них - залишки кераміки.
Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.