Менгірами називають вертикально поставлені людьми великі камені. Їх встановлювали як поодинці, так і групами, які могли утворювати овали, кола або кінські підкови. Артефакти зустрічаються на території Євразії і Африки, але найчастіше їх знаходили в Західній Європі, у тому числі на території Ірландії, Великої Британії і Франції.
Більшість з виявлених археологами монолітів виявилося базальтовими менгірами заввишки від одного до 1,6 метра. Частина з них стояла в одній лінії, п'ять – утворювали підкову, а ще шість – коло діаметром 15 метрів. Менгіри були розламані, частина з них була скинута в ями або покрита землею. Серед менгірів, що вишикувалися в лінію, був один, на якому була схематично зображена людська фігура, ймовірно жінка.
Крім того, дослідники знайшли монументальне поховання, яке оточував курган квадратної форми, його довжина становила 14, а ширина – 6,5 метрів. У могилі були знайдені останки чоловіка, якого поховали в дерев'яному ящику. Могилу оточили кам'яними брилами і закрили її зверху великими каменями. Дослідники припускають, що частина цих каменів була менгірами, які розкололи і пристосували для будівництва гробниці. Пізніше курган був зруйнований. Час поховання поки невідомий, археологи зможуть його датувати після проведення радіовуглецевого аналізу людських останків.
Дослідники вважають, що для зведення кургану стародавні люди використали 30 тонн каменів, вага кожного з яких не перевищувала тонни. Це означає, що складнощів з транспортуванням матеріалу виникнути не повинно. Разом з тим, камені везли кілька кілометрів, що потребувало зусиль.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше група археологів під керівництвом Джоді Мегнесс з Університету Північної Кароліни виявила в руїнах синагоги V століття на півночі Ізраїлю стародавні мозаїки. На мозаїках зображені сім відомих біблійних сюжетів.