У ході дослідження вчені вивчили стоянку Шубайка 1 на півночі Йорданії. Артефакти, які були знайдені в цьому регіоні, відносять до натуфійської культури, представники якої ще не знали сільського господарства. Люди, що жили на стоянці, займалися полюванням, рибальством і збиральництвом. Крім того, вони збирали і зберігали місцеві злаки і вже могли пекти хліб.
На думку дослідників, люди залишили місце свого проживання в поспіху: на кам'яній печі збереглися залишки їжі, яка готувалася на двох жаровнях. Археологи звернули увагу на те, що ці залишки були не звичайними обпаленими листям або насінням, а, швидше, нагадували згорілі борошняні крихти і пил, які зазвичай скупчуються на дні кухонного тостера. З тією тільки різницею, що датовані вони віком 14,4 - 4 тисяч років до появи в регіоні сільського господарства.
Обгорілі фрагменти були ретельно розглянуті під електронним мікроскопом, і автори вирішили, що як мінімум 24 з них - залишки простого бездріжджового хліба, схожого на східну піту. Структура помічених у ньому рослинних клітин близька до злаків: пшениці, жита, проса, вівса - хоча збереження їх, звичайно, не дозволяє в точності ідентифікувати використані натуфійцями рослини.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найдавнішу казку. На думку дослідників, найстаріша казка у світі бере свій початок ще в Бронзовій добі, і зараз їй близько шести тисяч років.