Археологи виявили на території Великобританії найранішу з відомих науці мезолітичну прикрасу. Прикраса представляє собою сланцеву підвіску трикутної форми, ширина якої становить близько трьох міліметрів, а довжина сторін трикутника – близько 30 міліметрів. На кулоні вигравірувані лінії, які, на думку археологів, можуть символізувати дерево, лист або використовуватися для розрахунків. Про результати роботи дослідників повідомляється на сайті Йоркського університету.
Знахідка, вік якої становить 11 тисяч років, була виявлена в 2015 році під час розкопок на мезолітичної стоянки в Стар-Карр в Північному Йоркширі. Наукова цінність підвіски стала відома після мікроскопічного дослідження. На думку археологів, прикрасу носив шаман, оскільки на місці виявлення підвіски також був знайдений головний убір з червоними оленячими рогами.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в Ізраїлі глиняний черепок 2700-річної давності, на якому видно печатку царя Єзекії, який правив Іудеєю у VIII столітті до н. е. Згідно Біблії, Єзекія зійшов на іудейський престол на третій рік правління ізраїльського царя Осії, тобто у 727 році до н. е., коли йому було 25 років. Єзекія правив Іудеєю протягом 29 років.