Археологи представили віртуальний тур по дому лихваря з Помпей

Відео
Поділитися
Археологи представили віртуальний тур по дому лихваря з Помпей Археологи працювали над проектом більше 10 років © N+1
Місто було зруйноване в 79 році нашої ери.

Археологи за допомогою тривимірного моделювання відтворили будинок багатого лихваря Луція Цецилія Юкунда, який жив у Помпеях незадовго до катастрофи, що зруйнувала місто. Результати роботи вчених були опубліковані в журналі Scires It.

Роботу над проектом археологи почали ще у 2000 році. Тоді дослідники збирали археологічні дані і фотографували обстановку, що збереглася. Через десять років дослідники провели лазерне сканування місцевості, яке дозволило отримати тривимірні моделі будинків. Зараз археологи створили першу віртуальну реконструкцію будинку банкіра, яку в майбутньому планують представити на спеціальній виставці. Для створення цифрової моделі її автори використовували не тільки дані про архітектуру та інтер'єр дослідженого будинку, але і про внутрішнє оздоблення інших житлових приміщень міста.

Читайте також: Археологи виявили в Сербії золоті сувої з закляттями

Катастрофа, яка зруйнувала Помпеї, сталася у серпні 79 року нашої ери. Тоді почалося виверження вулкана Везувій, яке тривало більше доби. Під багатометровим шаром попелу і каменів поховані люди і тварини, що намагалися врятуватися, а також житло городян з обстановкою, що повністю збереглася .

Розкопки почали систематично проводитися в Помпеях в середині XVIII століття. Завдяки їм вдалося виявити кілька багатих будинків, серед яких був будинок вільновідпущеника і лихваря Луція Цецилія Юкунда. У ньому збереглися настінні мозаїки, домашнє святилище (ларарій) з рельєфами і бюст самого банкіра, а також грошовий ящик, який був наповнений борговими розписками, надряпаними на 153 вощенних табличках.

Раніше повідомлялося про те, що дослідники виявили в Помпеях незайману гробницю молодої жінки, яка датується IV століттям до нашої ери. Вчені припускають, що гробниця належить маловивченій культурі самнітів, які жили в цьому регіоні до римлян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі