iPhone від Apple витіснив пристрої Samsung і став найбільш продаваним смартфоном у світі 2023 року, пише The National. Це стало першим випадком, коли південнокорейська компанія втратила першість з 2010 року.
Згідно з останніми попередніми даними дослідницької компанії International Data Corporation, у 2023 році Apple зафіксувала 234,6 мільйона поставок iPhone. Це становить 20,1% світового ринку з річним зростанням на 3,7%.
Водночас поставки смартфонів Samsung впали на 13,6% до 226,6 мільйона, що становить 19,4% ринку. Такі дані навів щоквартальний звіт IDC про мобільні телефони в усьому світі.
Китайська компанія Xiaomi, згідно з даними IDC, посіла третє місце з 145,9 мільйонами поставок. Це становить 12,5% ринку. Замикають п'ятірку лідерів китайські виробники смартфонів Oppo і Transition.
«Хоча в другій половині 2023 року ми спостерігали значне зростання серед бюджетних гравців на Android, таких як Transsion і Xiaomi, що було зумовлено швидким зростанням на ринках, які розвиваються, найбільшим переможцем, безумовно, є Apple… І це попри посилення регуляторних викликів та відновлення конкуренції з боку Huawei в Китаї, найбільшому ринку компанії… Успіх і стійкість Apple значною мірою зумовлені попитом на преміумпристрої, який зараз зростає. Такі пристрої складають понад 20% ринку, що підживлюється агресивними пропозиціями trade-in і безвідсотковими планами фінансування», – зазначила директорка з досліджень у команді Worldwide Tracker компанії IDC Набіла Попал.
Зміна розстановки сил на вершині найбільшого ринку споживчої електроніки відбулася завдяки рекордно високій ринковій частці Apple, яка вперше зайняла найвищу позицію за підсумками року. Вказано, що Apple – єдиний глобальний гравець з трійки лідерів, який демонструє позитивне зростання.
Те, що Apple витіснила Samsung на ринку смартфонів за цілий рік, свідчить про те, що компанія з Купертіно (місто в штаті Каліфорнія, США) краще за своїх конкурентів справляється з загальногалузевим спадом, який спостерігався протягом останніх двох років.
Згідно з даними IDC, глобальні поставки смартфонів скоротилися на 3,2% в річному обчисленні до 1,17 мільярда одиниць у 2023 році. Це найнижчий річний показник за останні десять років, що значною мірою зумовлено макроекономічними проблемами та підвищеними запасами на початку року. Однак зростання у другій половині минулого року закріпило очікуване відновлення у 2024 році.
У четвертому кварталі 2023 року світові поставки смартфонів зросли на 8,5% в річному обчисленні до 326,1 мільйона одиниць. Це перевищило прогноз зростання на 7,3%.
«Загалом, світовий ринок смартфонів залишається складним, але динаміка швидко рухається до відновлення», – зазначили в IDC.
За словами галузевих аналітиків, підйом у 2024 році зумовлений зростанням економік країн, що розвиваються, пожвавленням споживчих витрат, підвищенням середніх відпускних цін і швидкою інтеграцією генеративних пристроїв зі штучним інтелектом.
Вони переконані, що відновлення буде очевидним у двох основних напрямках. По-перше, є шанс, що ринки, які зіткнулися з дефіцитом пропозиції через імпортні обмеження, спричинені коронавірусом, відновляться. По-друге, компанії подолали труднощі, пов'язані з надмірною кількістю запасів, що було проблемою протягом останніх одного-двох років. Зараз вони повернулися до своїх звичайних графіків випуску та відвантаження продукції.
«Загальний зсув у рейтингу лідерів ринку ще більше підкреслює інтенсивність конкуренції на ринку смартфонів… Безумовно, Apple відіграла важливу роль у цьому процесі. Хоча Apple, безумовно, зіграла певну роль у падінні рейтингу Samsung, загальний ринок Android диверсифікується сам по собі», – сказав віцепрезидент групи IDC з відстеження світової мобільності та споживчих пристроїв Райан Рейт.
Вказано, що Apple також стикається з новою конкуренцією з боку Huawei в Китаї, своєму найбільшому ринку.
«Huawei повернулася і швидко завойовує ринок Китаю. Такі бренди, як OnePlus, Honor, Google та інші, випускають дуже конкурентоспроможні пристрої в нижньому ціновому діапазоні високого класу. Крім того, все більшої популярності набувають складні смартфони та дискусії навколо можливостей штучного інтелекту на смартфонах… Загалом, ринок смартфонів наближається до дуже цікавих часів», - сказав пан Рейт.
Згідно зі звітом, опублікованим 17 січня консалтинговою компанією Brand Finance, Apple також випередила Amazon і претендує на звання найдорожчого бренду у світі, вартість якого становить $516,6 млрд.
Компанія Apple досягла 74% щорічного зростання вартості бренду завдяки своїй стратегії пошуку нових ринків, розширенню екосистеми та заохоченню до оновлення дорожчих моделей iPhone.
Нагадаємо, 3 січня компанія Apple випустила для розробників бета-версію операційної системи iOS 17.3. Вона включала важливе ключове оновлення, це були хороші новини. Погані полягали в тому, що деякі користувачі, які встановили його, скаржилися, що їх телефони раптово зависли й застрягли в циклах завантаження, в яких телефон практично некорисний.
Через три години Apple відкликала iOS 17.3 та iPadOS 17.3, тому їх більше не можна завантажити. Як зазначає видання, швидкість, з якою це було зроблено, можна назвати безпрецедентною.