Корпорація 3створила систему, яка дає можливість користувачам передавати іншим права на придбаний ними цифровий контент, пише блог Apple Insider. Принцип описаний у патентній заявці, яку компанія Тіма Кука відправила в Патентне відомство США.
Згідно з описом у документі, у користувача буде право перепродавати придбані ним в інтернет-магазині електронні книги, музику, телесеріали і фільми. Договір, однак, буде можливий лише при дотриманні умов, які будуть запропоновані видавцем контенту.
Так, видавець може лімітувати число "перепродажів", встановити мінімальну вартість контенту, що перепродається, а також встановити терміни: наприклад, вимагати, щоб покупку відео було передано іншій особі не раніше ніж через півроку з моменту придбання.
Описана в документі корпорації з Купертіно система передбачає, що книги, музику і кіно можна не тільки перепродувати, але й дарувати або надавати напрокат. Тим не менш, передавши контент іншій людині, користувач втрачає право на його використання.
У свою чергу, посередником в угоді між користувачами стає інтернет-магазин, в якому було придбано товар. Apple вважає, що при перепродажі магазин або видавець контенту можуть очікувати отримання частини суми, заробленої користувачем у результаті угоди.
Зазначимо, що на сьогодні інтернет-магазини, включаючи iTunes і Google Play, забороняють користувачеві передавати програми, фільми, музику і так далі іншим особам. Однак з ідеєю узаконити передачу виступають багато компанії - так, Amazon у 2009 році презентувала патентну заявку на систему під назвою Вторинний ринок цифрових об'єктів. !zn
Читайте також:
У 2012 році Apple заробила більше, ніж всі лідери ринку разом узяті
Apple офіційно відкрила в Україні магазин музики iTunes Store
Виручка музичної індустрії виросла вперше за 13 років