Дані з місячного апарату NASA Lunar Reconnaissance Orbiter вказують на наявність нової кам'яної породи на Місяці. Швидше за все, дана порода - це породження давньої вулканічної активності на Місяці. Можливо навіть, що це останки стародавнього вулкана, який мільярди років тому діяв на поверхні Місяця.
Досі вчені були переконані у тому, що поверхня Місяця - це два базових камені: темний і світлий базальт, а також багатий на кальцій польовий шпат. Обидві цих породи є похідними від рідкої базальтової вулканічної лави. Але нові дані вказують і на те, що на Місяці існує принаймні одна велика область з кремнеземом.
На думку геологів, місячний кремнезем - це, можливо, породи, які мільярди років були "будівельним матеріалом" жерла вулкана. Дослідники говорять, що згідно з вимірами LRO, поклади кремнезему на Місяці представлені у вигляді однієї довгастої області довжиною близько 18 кілометрів.
За словами Тімоті Глотча, місячна геологія значною мірою відрізняється від земної, тому й вулкани на Місяці були не достоту подібні до земних. Відповідно, тут і породи утворювалися за дещо іншими схемами.
Виявити сліди вулканів вченим вдалося завдяки дослідженням поверхні нашого природного супутника в інфрачервоному світлі. Тут різні мінерали мають різний коефіцієнт відбиття, що дозволяє стверджувати про композицію Місяця.
У NASA припускають, що породи на основі кремнезему, швидше за все, утворилися на основі викидів базальтової магми, яка черпала частину порід з глибокої кори Місяця, яка багата на діоксид кремнію.
За матеріалами CyberSecurity.ru