В рамках спостережень зонд виміряв концентрацію метану в 100 точках над марсіанською поверхнею. Дані були отримані між квітнем і серпнем 2018 року. З урахуванням похибок Trace Gas Orbiter виявив концентрацію не більше 0,15 мільярдних часток об'єму, що істотно менше, ніж було зафіксовано Curiosity і Mars Express (в 100 і 10 разів відповідно).
Дослідники відзначають, що пояснити такі розбіжності можливо тільки в тому випадку, якщо джерело метану в районі кратера Гейла є єдиним і активне не більше 24 років. Разом з тим, це малоймовірно, тому вчені пов'язують такі розбіжності з помилками у вимірах.
Крім того, вийшла інша робота, заснована на даних зонда. У ній дослідники вивчили вплив пилових бур на склад атмосфери Марса. Дослідники майже не знайшли "напівважкої" води на висоті більше 40 кілометрів перед початком шторму 30 травня минулого року, виявивши при цьому безліч водно-крижаних хмар. Під час бурі все змінилося: дані хмари почали танути і руйнуватися і кількість "напівважкої" води у верхній атмосфері Марса різко зросла.
27 травня міжнародна група вчених провела комплексний аналіз поверхні Марса і виявила скам'янілості, у яких, імовірно, могли зберегтися сліди життя. За словами дослідників, виявлені ними поклади заліза нагадують залишки на Землі, у яких знаходилися копалини.