Апарат New Horizons зібрав перші наукові дані за орбітою Плутона

Поділитися
Апарат New Horizons зібрав перші наукові дані за орбітою Плутона © NASA
Апарат вивчив об'єкт пояса Койпера, який обертається на відстані 5 мільйонів кілометрів від Сонця.

New Horizons зробив фото об'єкта з поясу Койпера
New Horizons зробив фото об'єкта з поясу Койпера

Апарат New Horizons, який у липні минулого року пролетів над карликовою планетою Плутоном, передав на Землю нові фото 1994 JR1 – об'єкта з пояса Койпера. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті NASA.

Діаметр 1994 JR1 становить 145 кілометрів, він обертається на відстані 5 мільйонів кілометрів від Сонця. Вчені використають дані, отримані апаратом, для того, щоб отримати нові відомості про об'єкт, який належить до ранньої Сонячної системи.

Нові фотографії були зроблені апаратом на відстані 111 мільйонів кілометрів від 1994 JR1. У листопаді минулого року New Horizons вже передавав знімки об'єкта, які були зроблені з відстані 280 мільйонів кілометрів. Порівняння знімків дозволило вченим обчислити орбіту 1994 JR1 на тисячу кілометрів більш точно, ніж їм це вдавалося до цього.

Крім того, апарату вдалося визначити, що об'єкт здійснює повний оборот навколо своєї осі за 5,4 години.

NASA

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі