Апарат DART зробив знімок Веги

Поділитися
Апарат DART зробив знімок Веги Вега потрапила до об'єктиву камери апарату DART © NASA
Вчені перевіряють, наскільки добре камера пристрою вловлює яскраве світло.

Апарат Double Asteroid Redirection Test (DART), який має зіткнутися з супутником астероїда та змінити його траєкторію, зробив знімок Веги – яскравої зірки на нічному небі. Таким чином команда фахівців перевіряла роботу камери пристрою, повідомляє Space.com.

Наголошується, що апарат не зовсім призначений для космічних знімків. Але команда місії хотіла перевірити, скільки яскравого світла здатна вловлювати камера Didymos Reconnaissance and Asteroid Camera for Optical navigation (DRACO).

«Нам треба було щось яскраве. Вега яскрава. Ми робимо серію знімків і шукаємо світло, яке може розсіюватися від частин камери та опинитися там, де його не повинно бути. Ми використовуємо як довгу, так і коротку витримку, щоб отримати різні виміри того, яким може бути розсіяне світло», - розповіла фахівець напряму DRACO Керолін Ернст.

Вега знаходиться на відстані всього 25 світлових років від Землі та є однією з найяскравіших зірок на нічному небі. Світило входить у сузір'я Ліра і разом з зірками Денеб та Альтаїр утворює найвідоміший астеризм Північної півкулі Літній трикутник.

DRACO зробив два чорно-білі знімки Веги. Перший з них, коли камера була спрямована прямо на зірку, виявився надто насиченим для перевірки розсіяного світла. По краях зірки утворилися «шипи», пов'язані з «дифракційним малюнком від структури, що утримує вторинне дзеркало камери на місці». Для другого знімка Вегу навмисно помістили за межі зору камери, щоб побачити її галоподібне світіння.

Ці знімки будуть використані для відкалібрування DRACO перед виконанням головного завдання DART.

Нагадаємо, запуск місії DART відбувся 24 листопада, його здійснили за допомогою ракети-носія Falcon 9. У вересні 2022 року DART має врізатись у Діморф – супутник астероїда Дідім. Це буде перша демонстрація розробленої агенцією стратегії захисту Землі від астероїдів.

Апарат вріжеться в супутник астероїда, щоб змінити траєкторію руху. Очікується, що удар змінить швидкість обертання Діморфа навколо Дідіма лише на 1%. Це, своєю чергою, змінить орбітальний період об'єкта на кілька хвилин, що можна буде побачити за допомогою наземних телескопів.

Зіткнення стане першою спробою людства змінити динаміку небесних тіл у Сонячній системі.

Подвійну систему відкрили ще 1996 року. Вона складається з двох небесних тіл: Дідіма діаметром близько 780 метрів, та Діморфа, діаметр якого оцінюється у 160 метрів. У вересні 2022 року система підійде відносно близько до Землі та перебуватиме на відстані 11 мільйонів кілометрів від неї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі