Американські військові пропонують створити "безпечну зону" в інтернеті

Поділитися
На думку нещодавно створеного у США Об'єднаного центру кіберкомандування, у мережі необхідно створити обмежений віртуальний простір, де у безпечному від хакерів режимі даними могли б обмінюватися федеральні відомства і приватні компанії, що працюють у стратегічно важливих галузях економіки.
На думку нещодавно створеного у США Об'єднаного центру кіберкомандування, у мережі необхідно створити обмежений віртуальний простір, де у безпечному від хакерів режимі даними могли б обмінюватися федеральні відомства і приватні компанії, що працюють у стратегічно важливих галузях економіки.Чи буде це виключно американська "безпечна зона" або ж вона стане міжнародною, Пентагон поки не повідомляє. Напередодні голова Центру кіберкомандування генерал Кеіт Александр заявив журналістам, що доступ до захищеної зони повинен бути закритий з іншої частини інтернету, а це дозволяло б безпечно працювати стратегічно важливим системам і платформ, що забезпечує роботу інфраструктурних систем, без побоювання бути атакованими хакерами. "Пропонується зробити щось, що я б назвав захищеною і безпечною зоною, де уряд може розмістити критичну інфраструктуру і працювати з нею. Через деякий час ми цілком конкретно обговоримо цю ініціативу. Зараз же питання полягає в тому, як нам зробити таку зону", - каже Александр. У той же час, генерал зазначив, що створення такої мережі - це одна з проблем, інша проблема полягає в тому, як змусити бізнес туди прийти, відмовившись від традиційного сегменту інтернету. Окрім того, він не виключив, що і в суспільстві ця ідея може не знайти порозуміння. Голова Центру кіберкомандування США у четвер виступав перед Комітетом палати представників з питань збройних сил, де повідомляв про те, що підвідомча структура має намір захищати військові та урядові мережі від хакерських атак. Александр відзначив, що його відомству, швидше за все, доведеться взаємодіяти з Департаментом внутрішньої безпеки США і Федеральним бюро розслідувань, оскільки 85% мережевої інфраструктури США зараз повністю або значною мірою перебуває в руках приватних компаній. "Можливо, що у випадку масштабних кібератак нам будуть потрібні додаткові ресурси", - сказав він. Юристи кажуть, що у США на даний момент знаходиться на розгляді у Конгресі відразу кілька конкуруючих проектів із кібербезпеки, проте американські законотворці поки не можуть їх розглядати, тому що ще не вирішено хто і як буде відповідати за безпеку цивільних комп'ютерних мереж. Окрім того, Кеіт Александр відзначив, що зараз він одночасно очолює як Центр кіберкомандування, так і АНБ США, і в цьому, за його словами, є логіка, оскільки функції обох відомств схожі. А якщо так, то у майбутньому Центр кіберкомандування, є сенс будувати за образом і подобою АНБ США. Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що в Ірані був запущений один із найбільш технічно досконалих комп'ютерних вірусів у світі Stuxnet. На думку експертів, вірус був скерований на зрив роботи ключових об'єктів інфраструктури. Фахівці комп'ютерної сфери вважають, що рівень реалізації і якості вірусу говорить про те, що написати його можна було тільки за державним замовленням. За оцінками експертів, це перший відомий вірус, створений для зриву роботи реальних об'єктів інфраструктури, таких як електростанції, водоочисні споруди і промислові підприємства.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі