Американські вчені близькі до розробки «імовірнісних процесорів»

Поділитися
В американській Lyric Semiconductor заявляють, що зуміли реалізувати новий тип логічних ланцюгів на основі транзисторів, які дозволяють оперувати проміжними значеннями між нулем і одиницею.
В американській Lyric Semiconductor заявляють, що зуміли реалізувати новий тип логічних ланцюгів на основі транзисторів, які дозволяють оперувати проміжними значеннями між нулем і одиницею.Принцип роботи таких мікросхем базується на використанні Байєсівської ймовірності, яка визначається як ступінь впевненості в істинності судження. Для визначення цього ступеню впевненості при отриманні нової інформації використовується теорема Байєса. У Lyric Semiconductor вважають, що нові мікрочіпи у порівнянні з сучасними рішеннями можуть багаторазово підвищити продуктивність і одночасно знизити енергоспоживання при вирішенні ресурсоємних завдань, так чи інакше пов'язаних з імовірностями. Це можуть бути пошук, фільтрація спаму, моделювання фінансових даних, аналіз послідовностей геномів тощо. У даний час для ліцензування доступний мікрочіп корекції помилок Lyric Error Correction (LEC) для флеш-пам'яті. Протягом трьох років дослідники обіцяють представити програмовану платформу загального призначення GP5 для широкого кола програм. Продуктивність таких рішень на певних завданнях, як стверджується, буде у тисячу разів перевищувати швидкодію звичайних х86-сумісних процесорів. Додамо, що дослідження Lyric Semiconductor підтримує Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA). В основі роботи сучасних комп'ютерних систем лежать логічні висновки, засновані на булевій алгебрі. Основоположним принципом у даному випадку є закон виключення третього, згідно з яким логічні змінні, на відміну від змінних звичайної алгебри, можуть приймати тільки два значення - 0 і 1 («брехня» або «істина»).

За матеріалами Компьюленты

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі